KCNS Winners 2017

1st Prize - 3 Days camp at NASA

Naveen Koushik Reddy Enukollu

Eight (CBSE)

Guntur ANDHRA PRADESH

Sashikant Kumar

Ninth (CBSE)

Patna BIHAR

Astha Tripathi

Eight (ICSE)

Lucknow UTTAR PRADESH

Akashneel Saha

Ninth (CBSE)

Kharagpur WEST BENGAL

Adithya Kishore

Seventh (ICSE)

Thiruvananthapuram KERALA

Gaurav Sharma

Ninth (CBSE)

Indore MADHYA PRADESH

Atharv Shira

Seventh (CBSE)

Chandigarh CHANDIGARH

Parineeta Rana

Seventh (DELHI)

South West DELHI

Akshat Jain

Ninth CBSE

Ahmedabad GUJARAT

Gitanshu Arora

Eight (CBSE)

Karnal HARYANA

Kshama Misra

Ninth (CBSE)

Bhubaneswar ODISHA

Deenank Sharma

Seventh (CBSE)

Jalandhar PUNJAB

Aditi Verma

Ninth (CBSE)

Shimla HIMACHAL PRADESH

Zaira Aejaz

Seventh (STATE)

Srinagar J&K

Anjishnu Satpathy

Eight (ICSE)

Tatanagar JHARKHAND

Amritha G K

Ninth (CBSE)

Bangalore KARNATAKA

Kanchan Kolatkar

SEVENTH(ICSE)

Thane MAHARASHTRA

Dev Kinnar Mehta

Seventh (ICSE)

Mumbai MAHARASHTRA

Vanshika Bhat

Eight (CBSE)

JAMMU & KASHMIR

Zeel Gabani

Eight (CBSE)

Kota RAJASTHAN

Dhyana Rajamuniswamy

Eight (CBSE)

Chennai TAMIL NADU

Other winners shortlisted for NASA camp

Amulya dasara

Seventh (CBSE)

Kakinada ANDHRA PRADESH

Ayush Jaiswal

Eight (ICSE)

Aurangadbad MAHARASHTRA

Keya Kulkarni

EIGHTH(CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Khushi Manoj Kumar

Eight (STATE)

Pusad MAHARASHTRA

Simar thind

Eight (CBSE)

Mumbai MAHARASHTRA

Tadi Varshita

Sixth (CBSE)

Baramati MAHARASHTRA

Pratham Prasad Choudhari

Fifth (CBSE)

Jalna MAHARASHTRA

Adhiraj Nagpure

Ninth (CBSE)

Nagpur MAHARASHTRA

Jayesh Sai Kakarapalli

Seventh (CBSE)

Kakinada ANDHRA PRADESH

Aditya Bhagat

Ninth (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Ojaswi PhalDessai

Eight (STATE)

Goa

Saranya

Ninth (CBSE)

MAHARASHTRA

Khushi Mishrikotkar

Eighth (STATE)

Buldhana MAHARASHTRA

Janhavi Raje

Ninth (STATE)

Buldhana MAHARASHTRA

Shantanu Raje

Ninth (STATE)

Buldhana MAHARASHTRA

2nd Prize - Rs. 1 Lakh each

Adhiraj Nagpure

Ninth (CBSE)

Nagpur MAHARASHTRA

Ayush Jaiswal

Eight (ICSE)

Aurangadbad MAHARASHTRA

Amulya dasara

Seventh (CBSE)

Kakinada ANDHRA PRADESH

Jayesh Sai Kakarapalli

Seventh (CBSE)

Kakinada ANDHRA PRADESH

Aditya Bhagat

Ninth (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Simar thind

Eight (CBSE)

Mumbai MAHARASHTRA

Keya Kulkarni

EIGHTH(CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Khushi Manoj Kumar

Eight (STATE)

Pusad MAHARASHTRA

Raghunandhan Vijaya Raja

Fifth (CBSE)

Karnal HARYANA

Omkar Devendra Nilkanth

Ninth (STATE)

Nanded MAHARASHTRA

Poojan Vachharajani

Ninth (CBSE)

South Delhi

Omkar Vikram

Ninth (CBSE)

Nashik MAHARASHTRA

Aaryan Maheshwari

Seventh (CBSE)

Jaipur Rajasthan

Saranya

Ninth (CBSE)

MAHARASHTRA

Arqam Patel

Ninth (CBSE)

Panvel MAHARASHTRA

Srinivasan Sridhar

Eight (CBSE)

Ghaziabad UTTAR PRADESH

Avni Rastogi

Seventh (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Ram Dipesh Khetan

Ninth (CBSE)

Jalgaon MAHARASHTRA

Aditya Raut

Eight (STATE)

Thane MAHARASHTRA

Ojaswi PhalDessai

Eight (STATE)

Thane MAHARASHTRA

K.V.S Varshith

Seventh (ICSE)

Kalyan MAHARASHTRA

3rd Prize - Rs. 51,000 each

Manas Kumar Sinha

Sixth (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Rishima Chaturvedi

Seventh (CBSE)

Bhopal MADHYA PRADESH

Shashank Attal

Fifth (CBSE)

Durg CHATTISGARH

Shreshtha Rupam Dwivedi

Fifth (CBSE)

Chas JHARKHAND

Rajeev Kumar

Ninth (CBSE)

Tekari Gaya BIHAR

Samadrita Bhattacharya

Seventh (CBSE)

Tirumalagiri ANDHRA PRADESH

Dheepak Raaj

Fifth (CBSE)

Sriperumbudur TAMIL NADU

Devanshi Malik

Eight (CBSE)

Kota RAJASTHAN

Devesh Pandey

Fifth (ICSE)

Dehradun UTTARAKHAND

Aditya Sawarn

Ninth (CBSE)

Mumbai MAHARASHTRA

Malhar Dave

Sixth (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Sudhanshu Sudhakar Kulkarni

Fifth (ICSE)

Haveli, Pune MAHARASHTRA

Malavika Suja

Fifth (CBSE)

Thiruvananthapuram KERALA

Siba Prasad Gouda

Sixth (CBSE)

Chatrapur ODISHA

Anika Roy

Ninth (CBSE)

Noida UTTAR PRADESH

Shubham Sadhwani

Ninth (CBSE)

Vadodara GUJARAT

Sanskaar Srivastav

Eight (CBSE)

Gwalior MADHYA PRADESH

Suyash Gupta

Seventh (CBSE)

Kichha UTTARAKHAND

Shubhang Kumar

Fifth (CBSE)

South West Delhi

Shreya Gupta

Fifth (CBSE)

Karnal Haryana

Omkar Bajaj

Seventh (CBSE)

Bangalore KARNATAKA

Consolation Prize

Dhruv Malhotra

Eight (CBSE)

South Delhi

Shambhavi Bhardwaj

EIGHTH(CBSE)

Begusarai H.o BIHAR

Shriya Subeerya

Eight (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Sohinee Ray

Seventh (CBSE)

Midnapore WEST BENGAL

Sarthak khare

Eight (CBSE)

Faridabad Haryana

Swayam Gaikwad

EIGHTH(CBSE)

Nagpur MAHARASHTRA

Debarghya Adhikari

Seventh (ICSE)

North 24 Pgs WEST BENGAL

Aarti Bharodia

Seventh (CBSE)

South West Delhi

Sidharth Patanayak

Seventh (CBSE)

Visakhapatnam ANDHRA PRADESH

Pratham Prasad Choudhari

Fifth (CBSE)

Jalna MAHARASHTRA

Aryan Ashwin Mangale

Fifth (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Shrirang Gupta

Ninth (ICSE)

Amravati MAHARASHTRA

Om Shrivastava

Ninth (CBSE)

MAHARASHTRA

Vishwajeet Chavan

Fifth (CBSE)

Hatkanangle MAHARASHTRA

Advika Pandey

FIFTH

South West Delhi

Sanskar Jain

Seventh (CBSE)

Pune MAHARASHTRA

Aditya Sai Vemparala

Sixth (CBSE)

Pune, MAHARASHTRA

Aryan Jain

Seventh (ICSE)

Pune MAHARASHTRA

Kushagra Maheshwari

Sixth (CBSE)

Ahmadabad Gujarat

Rishabh Batra

Seventh (CBSE)

Karnal HARYANA

Tadi Varshita

Sixth (CBSE)

Baramati MAHARASHTRA